Najnowsze artykuły

Niedoczynność tarczycy - plan diety...

Niedoczynność tarczycy może być wyzwaniem do zarządzania, ponieważ żywność, którą spożywasz, ma wpływ na skuteczność leczenia. Chociaż...

Czytaj Więcej

Aloe Vera: Fakty żywieniowe, korzyści, utrata wagi i skutki uboczne

Dziś aloes jest znany przede wszystkim jako środek na oparzenia słoneczne, ale czy wiesz, że żel znajdujący się wewnątrz rośliny aloesu może być stosowany na różne dolegliwości zdrowotne? Żel z aloesu może być stosowany bezpośrednio z rośliny, może być spożywany w postaci soku lub może być stosowany miejscowo na skórę.

Co to jest Aloe Vera?

Aloe vera, znany najczęściej jako Aloe barbadensis jest sukulentem pochodzącym z regionów tropikalnych, i był używany jako roślina lecznicza od wieków. To prosperuje w suchym klimacie i stał się popularny roślin domowych ze względu na jego niskie koszty utrzymania i opieki.Aloe vera żel jest jasne, grube, lepka substancja, która może być zbierana z roślin aloesu, gdy liście są cięte. Żel może być stosowany miejscowo na oparzenia lub jako środek nawilżający. Może być również mieszany w smoothies lub mieszane do soków lub eliksirów na trawienie i innych wewnętrznych korzyści zdrowotnych.

Wartość odżywcza Aloe Vera

Aloe vera jest bardzo silny, rośliny leczniczej. Ma całą gamę zastosowań dla zdrowia i dobrego samopoczucia, a to wszystko z powodu jego szerokiego profilu odżywczego.

Witaminy i minerały

Witamina C jest niezbędna w procesach takich jak tworzenie żelaza, wspomaganie układu odpornościowego oraz utrzymanie kości i zębów w dobrym stanie. Aloe vera zawiera dobrą ilość witaminy C (9,1 g na każdą 1 filiżankę soku z aloesu).Aloe vera zawiera również niezbędne witaminy, takie jak witamina A (beta karoten), witamina E, witamina B12, kwas foliowy (witamina B) i cholina. Roślina zawiera również minerały, wapń, chrom, miedź, selen, magnez, mangan, potas, sód i cynk.

Enzymy

Roślina ta jest uważana za wyjątkową, ponieważ zawiera wiele korzystnych enzymów, które pomagają rozkładać cukry i tłuszcze. Enzymy te, między innymi, obejmują aliozę, amylazę i lipazę, które są ważnymi enzymami w trawieniu skrobi i tłuszczów.

Kwasy tłuszczowe

Żel aloesowy zawiera kwasy tłuszczowe z grupy steroidów - cholesterol, kampesterol, β-sitosterol i lupeol. Te kwasy tłuszczowe są odpowiedzialne za właściwości przeciwzapalne, antyseptyczne i przeciwbólowe tego suplementu. Aloe vera żel jest bardzo terapeutyczny roślina z szeregiem unikalnych właściwości, które mogą złagodzić, leczenia, a nawet leczyć wiele problemów zdrowotnych i dolegliwości. Podane poniżej są jeszcze kilka korzyści, że roślina zapewnia nam z -.

Korzyści z Aloe Vera

Aloe vera jest niezwykle nawilżające i zawiera ważne witaminy i minerały, enzymy i kwasy tłuszczowe dla optymalnego funkcjonowania organizmu. Oto ważne korzyści z używania aloesu:

1. Leczenie zaparć

Zaparcia są nie tylko niewygodne, ale mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie jelit i układu trawiennego. Aloe vera żel może być stosowany jako naturalny środek przeczyszczający i pomóc przenieść luzem wzdłuż przewodu pokarmowego.Lateks lub część rośliny między skórą i żelu zawiera antrachinony, który jest związkiem, który jest odpowiedzialny za efekt przeczyszczający. Jeśli bierzesz żel z aloesu na zaparcia, należy zacząć od małej ilości (8 uncji lub około 200ml soku), aby umożliwić systemowi przyzwyczaić się do efektów przeczyszczających.

2. Utrzymanie nawodnienia

Nawodnienie jest bardzo ważne dla ogólnego stanu zdrowia. Sok z aloesu jest świetną alternatywą dla słodzonych napojów i soków owocowych, które mogą mieć negatywny wpływ na Twoje zdrowie. Sok z aloesu ma niską zawartość cukru i kalorii, dlatego może być spożywany bezpośrednio lub mieszany z innymi sokami i smoothie.

3. Regulacja poziomu cukru we krwi

Dieta Keto pomaga obniżyć poziom cukru we krwi

Aloe vera zostało udowodnione, że ma "niektóre" korzystne skutki w poprawie warunków, takich jak prediabetes i cukrzycy typu 2. Badanie wykazało, że gdy tematy spożywane aloesu w postaci płynnej i proszku, to pomogło poprawić regulację poziomu cukru we krwi.

4. Zapobiega wrzodom żołądka

Jednym z największych korzyści terapeutycznych z aloesu jest poprzez leczenie dolegliwości trawiennych. Wrzody żołądka są bolesne owrzodzenia w wyściółce żołądka. Zazwyczaj są one łatwo wyleczyć, ale może stać się poważne, jeśli pozostawione bez leczenia. Żel aloesowy jest substancją przeciwzapalną, co oznacza, że jest szczególnie korzystny w leczeniu zmian wewnętrznych, takich jak wrzody. Udowodniono, że żel aloesowy, spożywany regularnie, pomaga w gojeniu się wyściółki żołądka i zmniejszeniu wrzodów żołądka.

5. Zmniejsza płytkę nazębną

Zapobieganie gromadzeniu się płytki nazębnej jest kluczem do zapobiegania ubytków i problemów stomatologicznych, takich jak zapalenie dziąseł i ropienie zębów.Streptococcus mutans i Candidas albicans są główną przyczyną płytki nazębnej w jamie ustnej. Związki antybakteryjne w aloesie celują w te dwa szczepy bakterii i drożdży. W jednym z badań, sok z aloesu został porównany do standardowego składnika medycznego płynu do płukania jamy ustnej, chlorheksydyny. W rzeczywistości, sok z aloesu okazał się tak samo skuteczny jak płyn do płukania ust w redukcji płytki nazębnej.

6. Poprawia zdrowie skóry

Żel aloesowy jest środkiem nawilżającym na bazie wody, który może mieć wiele pozytywnych skutków dla skóry. Kolagen jest ważnym białkiem, które zapewnia strukturę i elastyczność skóry. Badania wykazały, że stosowany miejscowo, żel z aloesu może rzeczywiście zwiększyć produkcję kolagenu w skórze. Aloe vera jest również znany do poprawy warunków skóry, takich jak rumień (zaczerwienienie skóry), i ma pewne dowody na poprawę łuszczycy.

7. Pomaga leczyć wrzody żołądka

Wrzody lub owrzodzenia jamy ustnej to małe, często bolesne zgrubienia, które mogą tworzyć się pod wargą lub u podstawy dziąseł. Antybakteryjne działanie aloesu może skutecznie zmniejszyć rozmiar wrzodów w jamie ustnej. Badanie wykazało, że aloes okazał się być lepszym lekiem niż dostępne bez recepty kortykosteroidy.

8. Łagodzi kwaśny refluks

Refluks kwasowy może powstać, gdy kwas żołądkowy płynie z powrotem w górę przełyku. Objawy refluksu obejmują uczucie pieczenia w klatce piersiowej, wzdęcia, nudności i kaszel. Sok z aloesu jest znany, aby mieć kojące działanie dla tych z objawami refluksu acid.Moreover, złe bakterie w jelitach (H. pylori, candida i SIBO) może produkować gaz, który może powodować wzdęcia i dyskomfort w brzuchu. Te złe bakterie mogą również powodować osłabienie otwarcia przełyku i wzrost kwasu. Właściwości antybakteryjne aloesu zabijają bakterie związane z refluksem i poprawiają trawienie, dzięki czemu system może wrócić do równowagi.

Formy Aloe Vera

Liść aloesu składa się z trzech części: skóry, lateksu i żelu. Lateks jest cienką warstwą żółtego żelu pomiędzy skórką a żelem liścia aloesu. W lateksie znajdują się związki, które są odpowiedzialne za działanie przeczyszczające. Aloe Vera jest zbierany z wewnętrznego filetu rośliny aloesu. Wiele osób zbiera swój własny aloes i używa żelu, miesza go z wodą, wyciska sok lub miesza w smoothie. Skórka jest całkowicie jadalna i wiele osób włącza ją do sałatek lub jako warzywo do maczania w hummusie. Żel jest jadalny, jak również i zawiera najwięcej korzyści terapeutycznych. Podczas filetowania żelu aloesowego, chcesz uniknąć lateksu, jak spożywanie zbyt wiele z niego może powodować poważne skutki uboczne.Oto kilka różnych form można spożywać aloes w:

1. Sok

Sok z aloesu jest sprzedawany w większości sklepów ze zdrową żywnością. Upewnij się, aby wybrać sok, który jest całkowicie naturalny i organiczny i nie zawiera cukru lub innych środków konserwujących.

2. Softgels

Aloe vera softgels są również dostępne w większości sklepów ze zdrową żywnością. Jest to dobra opcja, jeśli jesteś zajęty i chcesz coś łatwego i w podróży. Pamiętaj, aby wybrać naturalną, organiczną markę.

3. Żel

Aloe vera żel do spożycia, jest sprzedawany w sklepie w postaci liści aloesu. Można je kupić w większości naturalnych sklepów spożywczych. Wystarczy przeciąć liść, podzielić się otworzyć i czerpać filet żelu, unikając części lateksu.

Skutki uboczne Aloe Vera

Nawet jeśli aloes jest uważany za wystarczająco bezpieczny do spożycia, nie jest w 100% bezpieczny z tych powodów:

  • Długotrwałe spożywanie lateksu aloesu jest znane z wywoływania skutków takich jak dyskomfort żołądkowo-jelitowy, problemy z nerkami, osłabienie mięśni i arytmia.Spożywanie żelu aloesowego zawierającego lateks w ciąży nie jest bezpieczne, a jeśli jest spożywany przez dłuższy czas, może być śmiertelne.Osoby z IBS, lub inne zaburzenia trawienne powinny zachować ostrożność podczas spożywania żelu aloesowego z lateksem, ponieważ może to pogorszyć stan.Sam żel aloesowy może nie być bezpieczny dla osób przyjmujących niektóre leki na receptę i może powodować interakcje.Nie należy jeść aloesu żelu miejscowego, ponieważ zawiera inne substancje, które mogą być toksyczne.Ogólnie rzecz biorąc, żel aloesowy, bez lateksu jest bezpieczny do jedzenia. Jeśli nie jesteś pewien, czy możesz spożywać żel aloesowy, skonsultuj się z lekarzem.

Aloe Vera i utrata wagi

Niezdrowe jelita nie są pomocne dla tych, którzy chcą schudnąć. Aloe vera może być stosowany jako pomoc trawienna, aby pomóc w zdrowym trawieniu, metabolizmie i wydalaniu. Właściwości przeczyszczające aloesu zapewnia dokładne trawienie i zmniejsza retencję wody. Aloe vera może pomóc w obu procesach metabolicznych. Witaminy z grupy B i enzymy zawarte w aloesie sprawiają, że jest on doskonały w spalaniu tłuszczu. Podczas aktywnego odchudzania, Twoje ciało naturalnie przechodzi w tryb detoksykacji. Aloes zawiera węglowodany złożone o nazwie acemannan, które pomagają w procesie detoksykacji. To, w połączeniu z jego właściwościami przeczyszczającymi, jest doskonałym powodem, aby spożywać sok z aloesu podczas detoksykacji.

Podsumowanie

Czy stosuje się go miejscowo lub spożywać go poprzez sok, żele miękkie lub sam żel, aloe vera ma unikalny profil korzyści odżywczych, które mogą leczyć różne problemy zdrowotne. Aloe vera zawiera enzymy i kwasy tłuszczowe, które pomagają w procesach metabolicznych i trawiennych w organizmie. Roślina jest szczególnie skuteczna w łagodzeniu zaparć i wszelkich zaburzeń trawiennych.Aloes może być również stosowany do wspierania utraty wagi poprzez jego detoksykacji, przeczyszczające i metaboliczne efekty. Jest uważany za bezpieczny do jedzenia, jednak podczas tworzenia własnego żelu z liści aloesu, należy zachować ostrożność, aby nie spożywać zbyt dużo lateksu (część między żelem a skórą). Skórkę można zjeść, a żel zmiksować na koktajl, dodać do wody lub soku albo spożywać w postaci niezmienionej.