Najnowsze artykuły

Niedoczynność tarczycy - plan diety...

Niedoczynność tarczycy może być wyzwaniem do zarządzania, ponieważ żywność, którą spożywasz, ma wpływ na skuteczność leczenia. Chociaż...

Czytaj Więcej

3 ruchy jogi, które pomogą Ci schudnąć na twarzy

Piękno, jak mówią, to pewność siebie przyłożona bezpośrednio do twarzy. Pozostań piękna, próbując jogi twarzy, która odmłodzi Twoją twarz, rozluźni mięśnie i połączenia nerwowe oraz rozświetli ją.

Korzyści płynące z jogi wykraczają daleko poza elastyczność. Oprócz korzyści zmieniających życie, praktyka ta może pomóc pozbyć się drobnych zmarszczek, zwiotczeń i bruzd. Eksperci uważają, że jogiczne ćwiczenia twarzy działają na hipodermę (dolna warstwa skóry), skórę właściwą (warstwa środkowa) i naskórek (warstwa górna). Praca wszystkich tych warstw pobudza krążenie krwi, dzięki czemu do komórek skóry dociera więcej tlenu i składników odżywczych. Niektóre asany mogą również stymulować produkcję kolagenu i elastyny w warstwie środkowej, co prowadzi do uzyskania elastycznej i napiętej skóry.

Podobnie jak istnieją asany przeznaczone do ćwiczenia brzucha i ud, niektóre ruchy jogi mogą również pomóc Ci wyrzeźbić twarz. Należy jednak pamiętać, że utrata wagi nie może dotyczyć wyłącznie jednej części ciała. Kształt i rozmiar twarzy jest w dużej mierze wynikiem działania twoich genów. Joga może pomóc Ci ujędrnić mięśnie twarzy i zmienić jej wygląd poprzez pracę nad strukturą mięśniową, a nie tylko nad ciałem zewnętrznym.

Wypróbuj teraz te asany jogi, aby uzyskać szczuplejszą twarz:

Surya Namaskar:

Kareena Kapoor przysięga na nie.

Ruch szyi w górę i w dół zapewnia, że mięśnie szyi i twarzy są rozciągnięte.

Wykonuj co najmniej 25 do 50 ćwiczeń dziennie.

Adhomukha savasana:

Ta inwersja zapewnia, że krew pędzi do twarzy.

Zwiększone krążenie sprawia, że zmarszczki zostają zredukowane, a twarz nabiera blasku.

Wykonaj 3 razy po 2 minuty.

Obroty szyi:

  • Wykonuj je zgodnie z ruchem wskazówek zegara, przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, w górę i w dół.
  • Pomagają one rozciągnąć skórę twarzy i szyi, a nawet mogą usunąć podwójny podbródek. Wykonaj 10 powtórzeń każdego z nich.

Zapewnij swojej twarzy trening każdego dnia. To się opłaci na dłuższą metę!